Jakie siodełko rowerowe? Czyli wybieramy odpowiednie siodełko do roweru marki Selle Royal


O marce Selle Royal:

Riccardo Biogolin, dyrektor firmy, założył Selle Royal w 1956 roku. Od ponad 50 lat Selle Royal produkuje wygodne siodełka dla milionów rowerzystów na całym świecie. Nasza historia jest historią oryginalnych projektów, zdecydowanych rozwiązań i ciągłego wzrostu od małego zakładu do jednej z największych firm w branży zajmującej sie produkcją siodełek rowerowych. Selle Royal eksportuje swoje produkty do ponad 30 krajów świata i jest wybierany przez ważnych i uznanych producentów
rowerów. Nasze siodełka wygrały wiele nagród za projekt i są obecnie obiektem naukowych badań biologiczno - inżynieryjnych największych europejskich uniwersytetów.

Technologia Royalgel™
Royalgel

Naukowe badania dowiodły, że padding Royalgel™ zmniejsza presję na szczyt prostaty / obszar chrząstek i kulszowej nawet o 40% w porównaniu z innymi żelowymi i nie żelowymi siodełkami, zapewniając maksymalny poziom komfortu. Royalgel™ jest żelem, który nie starzeje się, nie twardnieje i nie przemieszcza się.

Royalgel™ amortyzuje wstrząsy lepiej niż zwykłe pianki i żelowe produkty, co oznacza, że wstrząsy znikają wewnątrz Royalgel™ i nie są przekazywane na ciało rowerzysty.

• Siodło wykonane ze zwykłego żelu bądź pianki:
- brak absorbowania wstrząsów, odbija wszystkie wstrząsy
- brak komfortu
- materiał będzie z czasem pękał
- siodełko nie przetrwa długiego okresu czasu

• Siodło wykonane z Royal Gel™
- absorbuje wstrząsy
- maksymalny komfort
- materiał nie będzie twardniał
- siodełko się nie zestarzeje, będzie służyło długo


Pozostałe technologie:

Selle Royal I.C.S.System ICS - umożliwiający mocowanie "na klik" pod siodełkiem - oświetlenia oraz torebek podsiodłowych Selle Royal.

 • Elastomer - niektóre modele siodełek wyposażone są dodatkowo w elastomery które dodatkowo amortyzują i chronią przed wstrząsami. Elastomer to polimerowy materiał który absorbuje wstrząsy. Zastąpił on tradycyjne metalowe sprężyny. Elastomer jest bezpieczny cichy i nieodkształcalny. Elastomer może wchłonąć nawet najpoważniejsze i najbardziej nieoczekiwane wstrząsy, ponieważ działa w pionie i poziomie. Z elastomerem dzieci siędzące z tyłu na foteliku nie są narażone na przygniecenie palców.

EPS - plastikowe nakładki na krawędziach siodełka chroniące przed zacieraniem oraz pełniące rolę "zderzaków" podczas upadku roweru.

Twin Flex - elastyczne zmiejszenie ucisku w rejonie genitaliów

RVL (Royal Vacuum Light) - w 100 wodoszczelne, do 20% lżejsze i bardzo wygodne.

Anatomical Design - anatomiczna konstrukcja; projektowane z myślą o anatomiczej budowie kobiety roaz mężczyzny.

Ventilation Channel - kanały wentylacyjne w siodełku - dwa razy więcej chłodu.

Cool Cover - pokrycie "Cool" - temperatura siodełka w słońcu niższa do 20ºC


3 kroki aby wybrać odpowiednie siodełko rowerowe Selle Royal

1. Kobieta czy Meżczyzna
Siodła Selle Royal są zaprojektowane z myślą o anatomicznych różnicach między mężczyznami a kobietami - to główny aspekt projektowania siodeł. Siodła dla mężczyzn są zwykle węższe niż siodełka dla kobiet. Anatomiczne siodła Selle Royal cechuje poszerzony obszar w okolicy genitaliów, który daje ulge podczas jazdy. Siodła dla kobiet są zazwyczaj szersze niż siodełka dla mężczyzn. Anatomiczne siodła Selle Royal dla kobiet cechuje to, że są szersze w okolicach
genitaliów. To sa najistotniejsze różnice pomiędzy siodłami dla kobiet i meżczyzn.

Mężczyzna
U mężczyzn tętnice i nerwy biegną równolegle do penisa, utrzymując średnią odległość pomiędzy 30-35 mm. Ponadto są zbudowane tak, aby pomieścić kości miednicy od 100 do 136 mm szerokości. Średnia szerokość kości u mężczyzn wynosi 118 mm.

Kobieta
Tętnice i nerwy u kobiet zbiegają się do łechtaczki, drogi sa węższe i krótsze niż u mężczyzn. Anatomiczne siodła Selle Royal dla kobiet cechuje to, że tam gdzie jest obszar nacisku, tam siodło jest węższe i w kształcie litery "V". Dodatkowo siodełka kobiece są zaprojektowane, aby pomieścić kości miednicy są nieco szersze pomiędzy 112 i 148 mm. Oznacza to, że siodła kobiet sa zazwyczaj szersze.2. Styl jazdy

Jednym z naszych najważniejszych parametrów projektu jest pozycja ciała podczas jazdy na rowerze, która ma duży wpływ na części ciała w kontakcie z siodłem. Selle Royal okreslił 4 style jazdy:

• Sport (sport wyczynowy) - 15º
• Athletic (sportowy) - 30º
• Moderate (umiarkowany) - 60º
• Relaxed (zrelaksowany) - 90º

Jakie siodełko rowerowe3. Linie siodełek Selle Royal


RESPIRO - start cool stay cool
Startuj w chłodzie, pozostań w chłodzie. Siodełko roweru nagrzewa sie gdy rower pozostaje na zewnątrz w słońcu w czasie upalnej pogody lub długotrwałej jeździe. Gdy jego temperatura wzrasta powyżej temperatury ciała, siadając na nim mamy uczucie szybkiego pocenia się i dyskomfortu, czasami dyskomfort przechodzi w ból. Respiro, znaczy po włosku oddychać, utrzymywanie niższej temperatury siodełka do 25% dzięki zastosowaniu Microtex'u i kanałów wentylacyjnych. Respiro jest serią siodełek o anatomicznym wykonaniu, aby sprostać wymaganią zarówno kobiet jaki i mężczyzn.

 ERGOGEL - anatomically designed
Ergogel jest linia anatomicznie zaprojektowanych siodełek, które zapewniają wygodę niezależnie od płci, mając na uwadze anatomiczne różnice oraz styl jazdy: atletyczny uśredniony, zrelaksowany. Siodełka męskie Ergogel mają o 35mm szersze wgłębienie, które zmniejsza nacisk na prostatę i ucisk na arterie i nerwy przebiegające w kroczu oraz poprawia krążenie krwi do penisa i eliminuje uczucie drętwienia. Siodełka damskie Ergogel maja węższe zagłębienie, które zapobiega zgnieceniu tkanki miękkiej w miejscu ucisku pośrodku siodełka. Dzięki właściwości dystrybucji ucisku zastosowanego żelu tkanka miękka w obrębie genitaliów jest delikatnie wspierana.

LOOKIN - visible gel comfort
Nowe siodełko Lookin łaczy w sobie 2 cechy zapewniające wygode: nowoczesne, chłodzące pokrycie, które zmniejsza nagrzewanie się powierzchni siodełka w słońcu do 25°C oraz RoyalgelTM. Cool Cover - standardowe, czarne siodełko może nagrzać się do temperatury powyżej 60°C jeżeli rower jest pozostawiony długo w słońcu. Testy laboratoryjne dowodzą, że nasze nowe pokrycie Cool Cover jest w stanie utrzymać temperaturę o 25°C niższą, redukując nieprzyjemne uczucie podczas siadania na rozgrzanej powierzchni. RoyalgelTM - testy naukowe udowodniły, że RoyalgelTM zmniejsza ucisk na prostatę/genitalia oraz okolice kości ogonowej aż do 80%. Gwarantuje to maksymalny komfort.

URBAN - stron&robust
Mocne i wytrzymałe. Siodełka Urban wykonane z materiału Strengtex, mocnego pokrowca siodełka, spełniającego wymagania trwałości i wytrzymałości. Siodełko produkowane jest we Włoszech z użyciem nowoczesnego systemu produkcji próżniowej. Ta innowacyjna technologia produkcji sprawia, że siodełko jest w 100% szczelne, do 20% lżejsze, bardziej wygodne.

PREMIUM - 100% comfort
100% Komfortu. Siodełko wykonane we Włoszech przy wykorzystaniu nowoczesnego systemu próżniowego Royal. Nasza technika produkcji sprawia, że siodełko jest w 100% szczelne, do 20% lżejsze, bardziej wygodne.

CLASSIC - Ride in comfort
Komfortowa jazda. Nasze siodełko jest wypełnione Royalgel , doskonałym zelem poliuretanowym zapewniającym najwyższy poziom komfortu poprzez 40% redukcję nacisku na wrażliwe miejsca ciała.


ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ PRODUTKÓW

SELLE ROYAL