Siodło SelleRoyal RESPIRO Soft Moderate 60st. żelowe + elastomery, UNISEX

  • Producent: Selle Royal
  • Dostępność:
  • szt.
  • 409,90 zł 229,70 zł

Linia siodełek RESPIRO Moderate 60 unisex

Respiro to powiew świeżego powietrza zapewniający pełen komfort, który można dostosować zarówno do miejskich dojazdów do pracy, jak i przejażdżek rekreacyjnych. Respiro zapewnia orzeźwiające, chłodne przejażdżki dzięki unikalnemu kanałowi wentylacyjnemu, który wspomaga oddychalność i zmniejsza nacisk w okolicy krocza. Innowacyjny materiał pokrywający Respiro odbija światło słoneczne, aby obniżyć temperaturę powierzchni. Wyściółka Royalgel™ zapewnia optymalne wsparcie, dostosowując się do ruchów ciała, a pochłaniające wstrząsy elastomery eliminują nierówności na nierównych drogach.

 

Do siodełek polecamy torebkę podsiodłową na klika ICS -Selleroyal BagStyl jazdy MODERATE (umiarkowany) - 60º

Typ: uniwersalne -  damskie / męskie
Wymiary: 282mm x 182mm
Waga: 496g

 


Główne cechy:

• siodełko unisex dla kobiet i mężczyzn
• Royal Gel zapewnia niespotykany w innych siodłach komfort
• kanały wentylacyjne w siodełku zapewnią ciągłe chłodzenie i komfort
• mocowanie "na klik" pod siodełkiem - oświetlenia lub torebek podsiodłowych
pokrycie "cool cover" - temperatura siodełka w słońcu niższa do 20ºC
w 100 wodoszczelne, do 20% lżejsze i bardzo wygodne.

Startuj w chłodzie, pozostań w chłodzie. Siodełko roweru nagrzewa się gdy rower pozostaje na zewnątrz w słońcu w czasie upalnej pogody lub przy długotrwałej jeździe. Gdy jego temperatura wzrasta powyżej temperatury ciała, siadając na nim mamy uczucie szybkiego pocenia się i dyskomfortu, czasami dyskomfort przechodzi w ból. Respiro, znaczy po włosku oddychać, utrzymywanie niższej temperatury siodełka do 25%  dzięki zastosowaniu Microtex'u i kanałów wentylacyjnych. Respiro jest serią siodełek o anatomicznym wykonaniu, aby sprostać wymagania zarówno kobiet jaki i mężczyzn.

POZYCJA ŚREDNIO-NACHYLONA 60°
Rowerzysta zazwyczaj siedzi na siodle z kręgosłupem pod kątem 60 stopni. Ta pozycja kontynuuje ruch wagi jeźdźca i obszaru kości siedzenia wgłąb siodła na szerszą jego część.


Technologie:

COOL COVER
Nasza niezwykła powłoka jest nawet do 25 °C chłodniejsza niż normalne czarne siodełka z powodu naszego specjalnego materiału, który odbija światło słoneczne.

ELASTOMERS
Bezpieczne, ciche i trwale nie odkształcające się elastomery mogą wchłonąć nawet najostrzejsze i najbardziej nieoczekiwane wstrząsy, ponieważ działają w pionie i w poziomie.

FOAM MATRIX
Otwarta struktura komórkowa pianki Matrix nadaje zwiększoną elastyczność i oddychalność, co gwarantuje trwałe i komfortowe siodło.

INTEGRATED CLIP SYSTEM
Opatentowany system klip umieszczony z tyłu siodła do łatwego przymocowania oświetlenia lub torebki podsiodłowej.

ROYALGEL™
Najlepsza redukcja punktów uciskowych. Używany na podstawie licencji przez Selle Royal, Royalgel™ jest wyłącznym żelem opatentowanym przez firmę Bayer Material Science w Niemczech. Royalgel™ to poliuretanowy matrix, który wstrzykuje się bezpośrednio pod pokryciem siodełka podczas procesu produkcyjnego. To jedyny żel, który nie starzeje się, nie twardnieje i nie przemieszcza się. Wyraźnie odróżnia się od innych rodzajów żelu z prostego powodu: inne rodzaje żelu są formowane w strukturę plastra miodu, stosując twarde, ale elastyczne zwarte materiały, które nie deformują się, ale po prostu załamują się pod ciężarem. W związku z tym, że nie mają takiej jakości adaptacji jak Royalgel™.

Badania naukowe dowiodły, że Royalgel™ zmniejsza nacisk na kość łonową i kości kulszowe do 40% w porównaniu do innych żelowych i nieżelowych siodeł, aby zapewnić maksymalny poziom komfortu poprzez lepsze rozłożenie ciężaru na całej jego powierzchni.

VENTILATION CHANNEL
Łagodzi nacisk na obszarze krocza, jednocześnie redukując nieprzyjemne pocenie.

WATER RESISTANT
Royal Vacuum Light to technologia Selle Royal, która powoduje że siodełko jest w 100% szczelne (wodoodporne) i 20% lżejsze od zwykłych siodełek tej samej kategorii.

 

POMOC:
Zapraszamy do do zapoznania się z krótkim poradnikiem dotyczącym wyboru odpowiedniego siodełka rowerowego marki Selle Royal - KLIKNIJ TUTAJ

 


O marce Selle Royal:
Riccardo Biogolin, dyrektor firmy, założył Selle Royal w 1956 roku. Od ponad 50 lat Selle Royal produkuje wygodne siodełka dla milionów rowerzystów na całym świecie. Nasza historia jest historią oryginalnych projektów, zdecydowanych rozwiązań i ciągłego wzrostu od małego zakładu do jednej z największych firm w branży zajmującej sie produkcją siodełek rowerowych. Selle Royal eksportuje swoje produkty do ponad 30 krajów świata i jest wybierany przez ważnych i uznanych producentów rowerów. Nasze siodełka wygrały wiele nagród za projekt i są obecnie obiektem naukowych badań biologiczno - inżynieryjnych największych europejskich uniwersytetów.