Chwyty Ergon GP5 S - Small

  • Producent: Ergon
  • Dostępność:
  • szt.
  • 369,90 zł 249,00 zł

Chwyty Ergon Gp5 S w rozmiarze Small

W niektórych sytuacjach ludzie po prostu potrzebują więcej pozycji dłoni. Wykorzystując sprawdzone, ergonomiczne platformy gripów GP2 i GP5 wprowadzamy ergonomiczne chwyty z drążonymi rogami z włókna szklanego. Wyposażone w gumowane wkładki do poprawienia chwytu podobnie jak wszystkie rogi chwytów Ergon‘a mogą być niezależnie regulowane oraz blokowane przed przypadkowym obrotem. Chwyty są dostępne w dwóch rozmiarach.

W pewnych sytuacjach rowerzyści po prostu potrzebują większej możliwości ułożenia rąk na kierownicy. Z pomocą przychodzą wprowadzone jako nowość chwyty Ergon GP5.

Zostały zaprojektowane na bazie sprawdzonych już od wielu lat chwytów GC 2, zmieniono tutaj całkowicie róg: zamiast aluminiowego mikro-różka zastosowano łamany, pełnowymiarowy róg, który daje wiele możliwości ułożenia rąk, zaś o niską wagę zadbano stosując do wykonania kute duraluminium. Dodatkowo rogi pokryto warstwą antypoślizgowej gumy, co pozwala na bardzo pewne trzymanie za rogi nawet przy bardzo silnych wibracjach. Konstrukcja chwytów, jak w innych modelach serii, pozwala na niezależne ustawienie kąta chwytów oraz rogów i zamocowanie wszystkiego jedną śrubą do kierownicy. Chwyty dostępne są w dwóch rozmiarach: mniejszym S dla rozmiarów dłoni do 8,5 oraz większym L od 8,5 wzwyż.

Rozmiar S


• Manetki: klawiszowe
• Rogi: pełnowymiarowe, długie, kute duraluminium
• Przeznaczenie: MTB / turystyka
• Waga: S - 371 g

 




O marce Ergon:
Nieprzyjemne drętwienie palców, ból rąk i nadgarstków to dotkliwy problem wielu rowerzystów. Nieprawidłowa pozycja rąk na kierownicy i bardzo duży nacisk wywierany na wrażliwą cześć dłoni są przyczyną co najmniej dużego dyskomfortu. Dzięki anatomicznemu wyprofilowaniu gripa możliwe jest skorygowanie nieprawidłowego ułożenia dłoni na kierownicy a także zwiększenie powierzchni kontaktu dłoń – chwyt. Zastosowanie chwytów Ergon sprawia że twoja dłoń w 100% przylega do jego powierzchni. Popularne i tradycyjne gripy pozwalały jedynie na 60% kontaktu. Problem nienaturalnie wygiętych nadgarstków został rozwiązany przez asymetryczny design platformy chwytu. Problem podrażnienia nerwu został rozwiązany przez zwiększenie o 40% powierzchni chwytu minimalizując punktowy nacisk.