Zestaw naczyń do gotowania Esbit Cookset Non Stick 985ml

 • Producent: Esbit
 • Dostępność:
 • Dostawa od: 11,90 zł
 • szt.
 • 299,00 zł 249,00 zł

Zestaw Esbit Cookset Non Stick zawierający palnik spirytusowy, stabilną podstawę oraz garnek i patelnię z powłoką non-stick, które pozwolą na przygotowanie wyśmienitych potraw.

Jeden z najbardziej kompaktowych zestawów w ofercie niemieckiego producenta ekwipunku turystycznego został wzbogacony o warstwę non stick, przeciwdziałającą łatwemu przywieraniu jedzenia, dzięki czemu powstał produkt idealny dla wymagających turytów, ceniących najwyższą jakość.

Zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne do przygotowania ciepłego posiłku, kawy czy herbaty. W zestawie znajduje się palnik spirytusowy, do którego bardzo łatwo znaleźć paliwo nawet w mniej turystycznych rejonach świata. Wykonano go z mosiądzu, a załączona klapka pozwoli wygasić płomień po skończonym gotowaniu. Całość umieszcza się w praktycznej osłonie, która podtrzymuje garnek w czasie gotowania. Dodatkowo do zestawu dołączono podstawkę pod paliwo stałe Esbit, które również możemy wykorzystać do podgrzania posiłku czy napoju.

Garnek po pojemności niecałego litra to idealny wybór dla jednej osoby. Wykonany z anodyzowanego aluminium charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Wewnątrz wykończono go nowoczesną warstwą non-stick, zapobiegającą łatwemu przywieraniu potraw. Na ściance wytłoczono skalę, która pozwala na szybkie odmierzenie pojemności, co będzie szczególnie przydatne np. podczas przygotowywania liofilizatów. Na krawędzi znajduje się załamanie ułatwiające przelewanie wody.

Drugim naczyniem jest niewielka patelnia, pełniąca także funkcję pokrywki, a w razie potrzeby również talerza. Podobnie jak garnek, jej wnętrze wykończono warstwą non-stick. Zarówno patelnię, jak i garnek wyposażono w praktyczne, składane uchwyty, które pozwalają na ich wygodne przenoszenie.

Esbit Cookset Non Stick to kompaktowy zestaw, którego wszystkie elementy mieszczą się w garnku z pokrywką, dla którego zawsze znajdzie się miejsce w plecaku.

Zawartość zestawu:

 • Garnek z powłoką non-stick o pojemności całkowitej 985 ml
 • Patelnia z powłoką non-stick o pojemności całkowitej 470 ml
 • Mosiężny palnik spirytusowy
 • Podstawa służąca jednocześnie za osłonę palnika
 • Podstawka umożliwiająca korzystanie z paliwa stałego Esbit
 • Dwa siatkowe pokrowce

Waga całego zestawu wraz z pokrowcami: ok. 465 g
Wymiary zestawu: ok. 15 x Ø12,5 cm

O marce Esbit:

Niemiecka firma istniejąca od 1936 roku. Od samego początku głównym i sztandarowym produktem Esbit'a było paliwo stałe, w produkcji którego firma stała się światowym liderem. Naturalną konsekwencją było poszerzenie oferty najpierw o same kuchenki, a później o garnki, menażki, naczynia, termosy i podobne akcesoria biwakowe. Dziś Esbit rozpoznawany i ceniony jest głównie ze względu na wysoką jakość i niezawodność oferowanych produktów, a jego pozycja na rynku producenta paliwa stałego jest tak wysoka, że często określa się je mianem „paliwa Esbit”. Z oferty firmy korzystają jednostki wojskowe, służby ratownicze, międzynarodowe organizacje niosące pomoc w krajach trzeciego świata, a także „zwykli” turyści, wspinacze i entuzjaści outdoor'u. Teraz kolej na Ciebie!