Lekki, sportowy rower dziecięcy Puky ZLX 16 F - ALU

 • Producent: Puky
 • Dostępność:
 • Darmowa dostawa
 • szt.
 • Cena katalogowa: 999,00 zł
 • Rabat: -69,93 zł (7 %)
 • 929,07 zł

Dla małych zawodników - teraz z piastą z wolnym kołem

PUKY® ZLX 16F Alu jest rowerem dla początkujących sportowców z wolnym kołem!
Sportowa rama i design dekoracji charakteryzują PUKY® ZLX 16-1F Alu. Bardzo lekka aluminiowa rama oferuje najlepsze właściwości jezdne. Jej przydatność do codziennego użytku została na to nieco zredukowana. Dzięki temu PUKY® ZLX 16-1F Alu nie posiada bagażnika i niskiego wejścia. Jest odpowiedni dla dzieci o wzroście od 105 cm, które mogą bezpiecznie jeździć na rowerze i są bardziej sportowe na drodze. W naszej serii ZLX Alu przemyślano również w najdrobniejszych szczegółach cechy przyjazne dla dzieci i ergonomię. Na całym rowerze nie ma ostrych krawędzi, szczególnie w obszarach neuralgicznych, takich jak kierownica i uchwyty są dodatkowo wyściełane. Hamulec V działa na tylnym kole modelu z wolnym kołem. Celowo używamy mniej gryzącego hamulca wspornikowego na przednim kole naszych rowerów dziecięcych, aby zapobiec upadkom podczas gwałtownego hamowania. Całkowicie zamknięty pojemnik na łańcuch nie tylko zapobiega zabrudzeniu odzieży, ale również zapobiega przedostawaniu się dzieci do napędu. PUKY® ZLX 16-1F Alu jest dostępny w kolorze czarnym i pomarańczowym.

Rowery dziecięce
Często dzieci potrafią więcej, niż myślimy - jeśli tylko pozwolimy im się wykazać. Z myślą o nich powstały rowerki PUKY®, które dzięki bezpiecznej i przemyślanej konstrukcji zapewniają zawsze pewną jazdę pełną frajdy. Niska rama umożliwiająca łatwe wsiadanie i zsiadanie to ważny element nie tylko na etapie nauki. Geometria ramy dostosowana do potrzeb dziecka gwarantuje zachowanie bezpiecznej, zdrowej i wygodnej pozycji w trakcie jazdy; standardowy zestaw ochronny PUKY chroni malucha przed możliwymi obrażeniami. Trwała powłoka proszkowa i wysokiej jakości elementy konstrukcyjne gwarantują długą żywotność rowerków.

 

Ostrzeżenia

Odpowiedni dla dzieci od 3 lat.Rower dla dziecka o wzroście od 110 cm i wieku od ok. 3 lat. 

Wysokość kroku od 47 do 55 cm
Wysokość od 110 do 125 cmPARAMETRY TECHNICZNE
Najważniejsze:

 • Ultra lekki
 • Długi okres użytkowania
 • Zaprojektowany dla dzieci
 • Regulowana manetka hamulca dostosowana do dłoni dziecka
 • piasta wolnego koła
 • Przedni hamulec typu Cantilever
 • Aluminiowa rama
 • Aluminiowe obręcze kół
 • Opony Schwalbe Back Jack
 • Osłona kierownicy
 • Bezpieczne chwyty kierownicy
 • Dzwonek
 • Przedni i tylny odblask
 • Plastikowa osłona przedniego błotnika
 • Odporne na uderzenia malowanie proszkowe• Wszystkie produkty PUKY są produkowane w 100% w Niemczech
• Wszystkie produkty posiadają certyfikat bezpieczeństwa TUV
• Gwarancja Unijna na produkty PUKY wynosi 2 lata

INFORMACJE DODATKOWE:
• Wiek: od 3 lat
• Wzrost: od 110 cm
• Długość nóżki: od 45 -55cm

• Przeznaczenie: dla chłopców i dziewczyn
• Waga: 8,8kg

Porady jak dobrać rowerek dziecięcy.
Podstawy - Niski przekrok zapewnia łatwe wsiadanie i zsiadanie, co jest bardzo istotne zwłaszcza podczas nauki. Geometria ramy gwarantująca bezpieczeństwo, komfort i zdrową dla kręgosłupa pozycję siedzenia. Zestaw bezpieczeństwa PUKY (osłona na kierownicy, specjalne gripy, osłona na końcach błotników) chroni dziecko przed skaleczeniami. Hamulce dostosowane do małych dłoni dziecka. Wytrzymała rama malowana proszkowo i wysokiej jakości komponenty gwarantują długi okres używania. Wysoka wartość przy odsprzedaży. Testy bezpieczeństwa przeprowadzane są przez TUV i GS.

Rozmiar rowerów: Wzrost, waga i mniejsza siła mięśni dzieci w porównaniu do dorosłych powodują że nie można przeciążać dziecka zbyt dużym rowerem. Dotyczy to zwłaszcza pierwszych modeli, dziecko powinno móc oprzeć się bezpiecznie na ziemi oboma stopami (nie tylko dotykać palcami) - zapewni to maksimum stabilności. Dzieci, w porównaniu do dorosłych, mają mniejsze pole widzenia, oznacza to że dzieci mają mniejszy kąt widzenia. Może to stwarzać ryzyko, zwłaszcza w ruchu ulicznym. Dlatego bardzo ważne jest by dziecko mogło jechać na rowerze w pozycji wyprostowanej. Tylko zrelaksowana i wyprostowana pozycja zapewnia dziecku możliwość obserwowania otoczenia podczas jazdy rowerem i jest podstawą bezpiecznych zachowań podczas jazdy. PUKY gwarantuje długi okres używania roweru dzięki dużym zakresom regulacji, które przydają się szybko rosnącym pociechom. Solidne wykonanie rowerów PUKY pozwala na używanie ich przez kilka generacji dzieci i zapewnia rowerom wysoką wartość przy odsprzedaży.

O ramie zaprojektowanej dla dzieci: Bardzo ważnym kryterium podczas dokonywania zakupu roweru dla dziecka jest geometria ramy. Ponieważ dzieci - nie tak jak dorośli - mają środek ciężkości w górnej części ciała, bardzo ważne jest aby rower dla dzieci był dla nich stabilny podczas jazdy. Kolejne ważne czynniki to wysokość suportu oraz optymalny dystans pomiędzy siodełkiem i kierownicą - to kolejne czynniki świadczące o tym że geometria naszych ram jest specjalnie zaprojektowana dla dzieci. Rower PUKY to nie jest pomniejszony rower dla dorosłych, to specjalnie zaprojektowany rower uwzględniający specyfikę anatomii dziecka.

O hamulcach zaprojektowanych dla dzieci: Wszystkie rowery dziecięce PUKY są wyposażone w hamulec typu "kontra". Dodatkowo posiadają hamulec typu caliper, który doskonale ułatwia naukę hamowania hamulcem ręcznym. Jest niedopuszczalne by hamulec ręczny w rowerze dziecięcym był tak samo silny jak hamulce w rowerach dla dorosłych. W sytuacjach zagrożenia dziecko, którego rower wyposażony jest w zwykły hamulec ręczny ( np. typu V-brake) może doprowadzić do zablokowania przedniego koła a tym samym ulec wypadkowi. Dlatego PUKY montuje w rowerach hamulce typu cantilever, które są bezpieczne dla dzieci, ponieważ nie blokują koła.

O kołach bocznych dla rowerów: Jazda na rowerze zaczyna się od nauki utrzymania równowagi, co łatwiejsze jest bez kół bocznych. Dlatego zalecamy by koła boczne używać (jeżeli jest to konieczne) przez bardzo krótki okres czasu i odkręcić je tak szybko jak to możliwe. Dłuższe używanie kół bocznych prowadzi do nabycia przez dziecko złych nawyków siedzenia na rowerze. W celu nauki utrzymania równowagi bez kół bocznych, rekomendujemy drążek do rowerów.  

O MARCE PUKY:
 Tradycyjnie inaczej.  
Sukces marki PUKY® jest unikalny w swojej formie i ma znaczący wpływ na wizerunek oraz produkty. System wartości jest dla nas najważniejszy i wpływa na naszych pracowników, jak i na zewnątrz naszej firmy. Konsekwencja, odpowiedzialność, rzetelność. Motywacja i ukierunkowanie na unikalną jakość „Made in Germany”.

 Przywiązanie. Od ponad 60 lat koncepcja handlu w PUKY® nie uległa zmianie i opiera się na współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami handlowymi.

 Utrzymanie wartości i trwałośći. Dzięki wysokiej jakości produktów oraz wieloletniej gwarancji dostępności części zamiennych pojazdy PUKY® charakteryzują się duża trwałością, a tym samym bardzo wysoką ceną odsprzedaży i dlatego są poszukiwane przez rodziców.

 Doświadczenie. PUKY® to 60 lat doświadczeń w rozwoju, konstruowaniu i produkcji pojazdów dla dzieci. To doświadczenie wspieramy ścisłą współpracą z zewnętrznymi podmiotami jak np. z terapeutami ruchu, pediatrami, przedszkolami i szkołami.

 Bezpieczeństwo. Marka PUKY® to od zawsze synonim najwyższego bezpieczeństwa w produkcji pojazdów dla dzieci, a także nowoczesne laboratorium kontrolne i testowe, w którym wszystkie pojazdy PUKY® są poddawane regularnym testom – bardziej surowym niż wymagają tego normy i dyrektywy.

 Design. Pojazdy PUKY® to najwyższa jakość i design, który jest jednocześnie modny oraz przemyślany pod względem bezpieczeństwa i dopasowania do potrzeb dzieci.

 Made in Germany. Pojazdy PUKY® są projektowane, konstruowane i produkowane w Niemczech. Jest to przemyślana koncepcja, która gwarantuje wysoką jakość tych produktów.

Zobacz katalog produktów PUKY
KLIKNIJ TUTAJ

WYSYŁKA GRATIS